Místní zajímavosti a tipy na výlet
Beskydy, Valašsko, Pustevny

Penzion Alpina a nejbližší okolí


Muzeum TATRA - Kopřivnice

Muzeum Tatra KopřivniceVelmi pěkná procházka automobilovou výrobou známého českého výrobce. Historické cestovní kočáry, motorové saně, vozy hasičské, panceřované, velitelské, expediční (Hanzelka + Zikmund), kabriolety, Tatra 815 4x4 Dakar rallye, Hadimrška a další exponáty. Více informací na: www.tatramuseum.cz.


Muzeum fojtství KopřivniceMuzeum fojtství - Kopřivnice

Budova je historicky spjata s automobilkou Tatra Kopřivnice. Je zde k vidění stálá expozice kočárů a hlavně místních rodáků olympionika Emila Zátopka a malíře Zdeněka Buriana. Více informací na: www.zamky-hrady.cz/4/koprivnice.htm.


Hrad Hukvaldy
Hrad Hukvaldy

Největší zřícenina hradu v České republice, nachází se v půli cesty mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem. Fotografie ukazuje rekonstrukci podle starých vyobrazení kolem roku 1500. Více informací na: www.hukvaldy.cz.


Rozhledna Štramberská trúbaRozhledna Štramberská trúba

K vidění je hrad Štramberk z 13. století s věží zvanou Trúba, upravenou v roce 1903 na rozhlednu. Zakoupit lze tradiční perníkové pečivo Štramberské uši. Fotografie ukazuje rekonstrukci podle starých vyobrazení kolem roku 1730. Více informací na: www.stramberk.cz.


Muzeum Zdenka Buriana - Štramberk

Muzeum Zdeněk Burian - ŠtramberkAkademický malíř a ilustrátor světového věhlasu Zdeněk Burian je spojen s odvěkou touhou člověka po poznání, zejména po poznání pravěku. Burianovy obrazy života pravěkého osídlení zdobí četné světové galerie. Více než deset tisíc ulustrací knih a časopisů stále okouzluje děti i dospělé svou realitou. V muzeu jsou také pořádány výstavy místních amatérských malířů, řezbářů a každoročně výstava betlému. V době hlavní turistické sezony se zde konají různé tématické expozice. V ostatních měsících slouží muzeum jako městská galerie.


Prohlídky Frenštátské radniční věže

Při prohlídce je možnost shlédnout originály soch např. Albína Poláška, Karla Vašuta nebo Alegorii spořivosti Jana Knebla. Cestou na věž si můžete prohlédnout fotografie města z počátku 50. - 70. let od fotografa Jiřího Hory a pohledem ze samotné věže se Vám rozprostře město Frenštát pod Radhoštěm a panoráma Beskyd. Více informací na: www.frenstat.info/ost_akce_vez.htm


<<  předchozí tipy na výlet


Dále doporučujeme:
ubytování v beskydech